20 septembrie 2004

Elaborat de: Kocsis Robert

Joi, 16 septembrie 2004, a avut loc la sediul Consiliului Județean Mureș ședința Comitetului Local de Coordonare al Lucrărilor de la Parcul Industrial Mureș.

Scopul întâlnirii a fost prezentarea stadiului actual al lucrărilor, soluționarea problemelor curente și prezentarea planului de lucru pe viitor.

Din agenda de lucru a doamnei Președinte Lokodi Edit Emoke

Vineri, 17 septembrie, doamna președinte a participat la o consfătuire în localitatea Praid, având ca temă principală turismul și sănătatea.

Astăzi, 20 septembrie doamna președinte Lokodi Edit Emoke urmează să participe la întâlnirea Asociației  Microregiunii Valea Nirajului.. Micro- regiunea cuprinde localitățile : Miercurea Niraj, Hodoșa, Acățari, Vărgata, Măgherani, Gălești, Păsăreni, Crăciunești, Livezeni, Gheorghe Doja, Eremitu

Scopul întâlnirii – discutarea problemelor curente cu care se confruntă regiunea.

Mâine, 21 septembrie 2004, ora 12:00, sala mică de ședință a Consiliului Județean – conferință de presă.