7 septembrie 2004

Elaborat de: Kocsis Robert

Marți, 7 septembrie 2004 are loc la sediul Agenției de dezvoltare Regională din Alba Iulia lansarea programului Phare CES 2004-2006 – schema de proiecte mari de infrastructură regională.

Programul sprijină proiectele de infrastructură în domeniile: turism, transport regional, reabilitare zonelor industriale și dezvoltarea infrastructurii de afaceri.

Sprijinul financiar din partea UE este de 16,76 milioane Euro, fondul nerambursabil fiind de 90% din valoarea totală a proiectului.

Marți, 7 septembrie are loc la sediul Consiliului Județean Mureș întâlnirea de afaceri organizată de firma belgiană AIB Vincotte, având ca scop prezentarea normelor de calitate ISO 9001. (vom reveni cu amănunte).

Marți, 7 septembrie doamna președinte Lokodi Edit Emoke se întâlnește cu primarii din localitățile județului Mureș pentru a discuta problemele organizatorice cu ocazia alegerilor generale.