20 august 2004

Elaborat de: Kocsis Robert

Vineri, 20 august 2004 a fost încheiat contractul cu firma SC Industrializarea laptelui SA Tîrgu Mureș, în vederea derulării programului „ Laptele și cornul” pentru școlile de pe teritoriul județului Mureș.

Prețul de livrare a pachetului complet este de 7561 lei, fără TVA, iar valoarea totală a contractului este de 76, 8 miliarde de lei.

Pentru asigurarea livrării produselor de panificație firma selectată s-a asociat cu SC Bewami Panexpert SRL.

Anterior încheierii contractului, la firma menționată a fost efectuat un control de către o comisie mixtă formată din reprezentanții Direcției Sanitar Veterinare, Direcției de Sănătate Publică și Oficiului Județean pentru Protecția Consumatorilor, găsindu-se condiții favorabile, firma conformându-se obiectivelor trasate prin caietul de sarcini.